Szukaj

Szukaj na stronieReklamaStreszczenia

Angielski
Barok
Epoki i charakterystyki
Młoda Polska
Oświecenie
Pozytywizm
Renesans
Romantyzm
Współczesność
XX lecie

porównanie oprocentowania lokat
Lokaty bankowe. Porównaj oferty lokat, skorzystaj z darmowej pomocy doradcy.

XLokaty.plFieri Acz

Charaktrystyka Feriego Acza

Feri Acz był wodzem i autorytetem zespołu Czerwonych Koszul z siedzibą w Ogrodzie Botanicznym.

Był to wysoki, wysportowany chłopiec, o potężnej posturze i umięśnionym ciele. Jego szczupłą twarz zdobiła kruczoczarna, rozwichrzona czupryna. Chodził zawsze ze spuszczoną głową, jednak w jego spojrzeniu było coś ujmującego. Nosił wygodne ubrania i obowiązkowo czerwoną koszulę, jak każdy członek Czerwonych Koszul.

Feri posiadał wyjątkową siłę, jak na nastolatka. Bez problemu wspinał się na drzewa i pływał w jeziorze. Był chłopcem odważnym, nie bał się wrogów, śmiało stawiał wyzwania.

Posiadał wrodzony talent dowodzenia. Potrafił tak zaplanować bitwę, aby drużyna sprytnie ją wygrała. Jednak wykazywał się wyjątkowym honorem, który nie pozwalał mu oszukiwać przeciwników. Postępował tak samo zarówno z towarzyszami, jak i wrogami. Słowem był jak prawdziwy żołnierz.

Choć członkowie jego grupy byli złośliwi, nieuczciwi i nierzetelni, on sam dawał im doskonały przykład. Dlatego też przyjaciele jak i wrogowie obdarzali go należytym szacunkiem. Przenigdy nie szedł na łatwiznę. Z pogardą odrzucił pomysł przekupienia dozorcy placu, a największym grzechem była dla niego zdrada. Potrafił przegrywać z honorem, gdyż on tylko z Czerwonych Koszul ukłonił się chłopcom z Placu Broni i podziękował za uczciwą walkę.

Feri obdarzał szacunkiem każdego przeciwnika. Nigdy nie wyśmiewał się z niedoświadczenia innych ludzi. Cenił wszystkich chłopców z Placu Broni, a szczególnie Nemeczka. Dręczyły go wyrzuty sumienia z powodu wrzucenia go do jeziora, dlatego też interesował się jego zdrowiem. Uważał Nemeczka za godnego przeciwnika i odważnego chłopca, dlatego zaproponował mu przystąpienie do Czerwonych Koszul. Nemeczek odrzucił propozycję ze słowami: "Nigdy nie zdradzę Chłopców z Placu Broni!".

Feri Acz bardzo mi się spodobał. Sądzę, że jest on doskonałym przykładem honorowego wojownika. Choć jest w obozie "wrogów" to nie jest negatywną postacią.

Dodaj nową pracę...

Layout: Keithar


© 2005-2014 Streszczenia.org - Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy i nadsyłanych prac oraz za ew. błędy w nich zawarte. Osoba która przesyła pracę w celu jej publikacji, gwarantuje że jest autorem pracy i ma do niej wszelkie prawa autorskie.

Streszczenia i opracowania lektur szkolnych, młoda polska, angielski, oświecenie, współczesność, XX lecie biografie, romantyzm, pozytywizm, barok, charakterystyki, testy, sciaga, ściąga
GotLink.pl

Jeśli chciałbyś(aś), aby Twój link znalazł się w tym miejscu, zajrzyj do działu Reklama.