Szukaj

Szukaj na stronieReklamaStreszczenia

Angielski
Barok
Epoki i charakterystyki
Młoda Polska
Oświecenie
Pozytywizm
Renesans
Romantyzm
Współczesność
XX lecie

porównanie lokat bankowych
Porównanie oprocentowania lokat bankowych. Ranking najlepszych lokat bankowych.

XLokaty.plMoje spotkanie z Małym Księciem

Gdy byłam juz starsza, a moje życie przepełniała pustka, przypomniałam sobie o jednej postaci, bardzo bliskiej memu sercu. By nim Mały Książę. Mały, złotowłosy chłopczyk, który zawsze pocieszał mnie swą osobowością, na długo pozostał w mojej pamięci.Było lato, gdy postanowiłam polecieć na Saharę. Po 6 godzinach byłam juz na miejscu. wędrowałam długo z ekipa Arabów, którzy ostrzegli mnie przed ruchomymi pisakami. Gdy doszliśmy do polowy drogi, oni musieli wracać do najbliższej oazy, w której czekali na nich młodzi turyści.Wędrowałam tak przez cały dzień, gdy zbliżała sie noc, usłyszałam niewyraźny glos, ostrzegający mnie. Po raz drugi ktoś zawołał :

- Nie! Nie idź tam, są tam ruchome piaski - teraz ten glos był bardziej donośny.

Obróciłam sie, a za mną stal mój mały przyjaciel, który był moim Aniloem Strózem. Przez cala drogę zmartwiona i zamyślona nad codziennymi sprawami, nawet nie usłyszałam jego kroków. Gdy zobaczyłam go po raz pierwszy po tych wszystkich latach, w moich oczach pojawiły sie łzy:

- Witaj, mój Mały Przyjacielu!

- Witaj - rzekł ze smutkiem Mały Książę.

- Dlaczego jesteś przygnębiony? -spytałam

- Gdy kilka miesięcy temu bylem na Ziemi ...

- Ty ... byleś tutaj ! Dlaczego nie przyjechałeś do mnie ?

- Bylem, bylem u ciebie, ale bacznie ci sie przyglądałem ...

- Oj ! Mój mały Aniołku ! Nawet nie dałeś znać, ze przyjechałeś.

- Pozwól mi skończyć !

Patrzyłem na ciebie z wielkim zdumieniem. Pogrążona codziennościami tracisz dusze dziecka. Nie jesteś juz taka, jak kiedyś, zmieniłaś sie nie do poznania. Twój sens życia staje się coraz mniejszy. nie myślisz o innych. Jesteś pogrążona w smutku i w nienawiści do życia. Musisz to zmienić! Czytasz coraz mniej książek, które przywróciły by ci dusze dziecka.

- Mój Mały Przyjacielu ! - powiedziałam ze zdumieniem.

- Masz racje - rzekłam - nie powinnam myśleć o śmierci lub zamartwiać sie sprawami ziemskimi. Coraz dalej oddalone są ode mnie duszyczki małych dzieci, które niegdyś tak bardzo kochałam.

- Dziękuję ! Ale musze wracać na B-612, moja róża nie lubi samotności. Obiecaj, ze zmienisz sie teraz!

- Dobrze ! Wiem, ze musisz wracać, ale jeśli jeszcze kiedyś będziesz na Ziemi, nie obserwuj mnie, tylko porozmawiajmy!

- Do widzenia! - odrzekł Mały Książę

- Pa! Mój Przyjacielu!Nim sie obejrzałam, zobaczyłam, ze Mały Książę mruga do mnie ze swojej planety.Po powrocie do domu, postanowiłam napisać książkę o moich spotkaniach z Małym Księciem. Odniosła ona wielki sukces, stała sie prawdziwym bestsellerem, a wszystkie pieniądze włożyłam w dom dziecka, który kiedyś założyłam.Pewnego dnia bawiąc sie z dziećmi, poczułam lekki dotyk czyjejś dłoni na moim ramieniu. Byłam przekonana, ze to mój przyjaciel, najdroższy mojemu sercu.


Dodaj nową pracę...

Layout: Keithar


© 2005-2014 Streszczenia.org - Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy i nadsyłanych prac oraz za ew. błędy w nich zawarte. Osoba która przesyła pracę w celu jej publikacji, gwarantuje że jest autorem pracy i ma do niej wszelkie prawa autorskie.

Streszczenia i opracowania lektur szkolnych, młoda polska, angielski, oświecenie, współczesność, XX lecie biografie, romantyzm, pozytywizm, barok, charakterystyki, testy, sciaga, ściąga
GotLink.pl

Jeśli chciałbyś(aś), aby Twój link znalazł się w tym miejscu, zajrzyj do działu Reklama.