Szukaj

Szukaj na stronieReklamaStreszczenia

Angielski
Barok
Epoki i charakterystyki
Młoda Polska
Oświecenie
Pozytywizm
Renesans
Romantyzm
Współczesność
XX lecie

lokaty bankowe oprocentowanie
Porównanie lokat bankowych. IdeaBank, Lokata na Dobry Poczštek 4,5%

XLokaty.plBogactwo postaci w komedii Moliera

Molier w swoich utworach przedstawił obraz XVII-wiecznej Francji, obraz uderzający plastycznością i życiem. Do postaci najmniej spotykanych w teatrze Moliera należy wieśniak naiwny i sprytny. Mieszczanie w komedii molierowskiej są liczni i różnorodni jak klasa, którą reprezentują. Przykładem może być Ordon i jego rodzina – wielka burżuazja albo szlachta urzędnicza, ogładzona, prowadząca życie dostatnie, a nawet wspaniałe. Możemy też znaleźć szlachtę prowincjonalną: rodzina Sotenville (w „Grzegorzu Dyndale”) chełpiąca się nazwiskiem i pochodzeniem, ludzie sztywni, uroczyści, bezczelni wobec tych co nie są „dobrze urodzeni”, zwariowani na punkcie dobrych manier i małpujący dziwaczne obyczaje szlachty paryskiej i dworu. Finansista nie występuje w teatrze molierowskim, jego czasy jeszcze nie nadeszły. Brakuje w nim także dwóch postaci – księdza i króla.


Dodaj nową pracę...

Layout: Keithar


© 2005-2014 Streszczenia.org - Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy i nadsyłanych prac oraz za ew. błędy w nich zawarte. Osoba która przesyła pracę w celu jej publikacji, gwarantuje że jest autorem pracy i ma do niej wszelkie prawa autorskie.

Streszczenia i opracowania lektur szkolnych, młoda polska, angielski, oświecenie, współczesność, XX lecie biografie, romantyzm, pozytywizm, barok, charakterystyki, testy, sciaga, ściąga
GotLink.pl

Jeśli chciałbyś(aś), aby Twój link znalazł się w tym miejscu, zajrzyj do działu Reklama.